Duomenų praradimo prevencija (DLP)

Kas yra duomenų praradimo prevencija?

Asmens duomenys ir kita konfidenciali informacija – labiausiai geidžiamas sukčių objektas ir brangus organizacijos turtas, daugiau kaip pusė kibernetinių incidentų yra susiję su šio turto praradimu. Deja, vis dar nemažai šį turtą valdančių organizacijų tai ignoruoja. Nepakankama vidaus kontrolė yra vienas iš pagrindinių elementų, nulemiančių asmens apsisprendimą sukčiauti. Kas penktas sukčius tai daro iš pasimėgavimo, kad jis arba ji tai gali, t. y. žino kaip apeiti kontrolės sistemą ir saugos priemones. Apie nepakankamą vidinę kontrolę liudija ir tai, kad dvigubai daugiau sukčiavimo atvejų identifikuojama atsitiktinai negu naudojant IT ir stebėsenos priemones.

Duomenų praradimo prevencijos sprendimai – tai programinė įranga, padedanti kontroliuoti duomenų nutekėjimą, neteisėtą perkėlimą iš vienos laikmenos į kitą bei saugojimą. Jų pagalba pastebimas netipinis duomenų judėjimas, kuris identifikuoja, kad potencialiai atsirado išorinių arba vidinių grėsmių, tyčinių arba galinčių pakenkti organizacijai.

Kada organizacijoms reikia duomenų apsaugos prevencijos?

Duomenų prevencijos sprendimai yra skirti organizacijoms, norinčioms apsaugoti savo skaitmeninį turtą – duomenis ir tuo pačiu išvengti potencialių finansinių nuostolių arba reputacinės žalos. Šie sprendimai yra aktualūs organizacijoms, kurios rūpinasi, kad jų kaupiama ir apdorojama klientų, verslo bei darbuotojų informacija būtų saugi tiek nuo išorės grėsmių, tiek nuo vidinio sukčiavimo (tiek tyčinio, tiek netyčinio) atvejų. Duomenų praradimo sprendimų yra įvairių, jie skiriasi savo funkcionalumu bei apimtimi, tad pasikalbėję su jumis bei išgirdę jūsų lūkesčius, pasiūlysime jums geriausiai tinkantį sprendimą.

NRD Cyber Security specialistai šiuo metu dirba su Safetica.

Icon
Augustinas Daukšas
Kibernetinio saugumo konsultantas | CEH, CISA, CISM

Daugiau informacijos suteiks
Augustinas Daukšas
El. paštas: ad@nrdcs.lt
Tel.: + 370 613 95474

Susisiekite