Iššūkis

Pastaruoju metu Ukrainos energetikos ir finansinis sektoriai bei rinkimų procesas atsidūrė kibernetinių atakų taikinyje su siekiu sukelti fizinę, finansinę ir reputacinę žalą šaliai. Kibernetinė ataka „Petya“ paveikė stambias šalies įmones, kritinę infrastruktūrą ir finansines institucijas. 2014 m. Ukrainos parlamento bei prezidento rinkimų metu taip pat pastebėta nemažai kibernetinių incidentų, kurių pagalba potencialiai bandyta paveikti proceso eigą. Stiprinti Ukrainos kibernetiniam atsparumui, ES pradėjo projekto, kuriuo siekia sustiprinti Ukrainos teisinę bazę bei kibernetinio saugumo kompetencijas. 

Sprendimas

NRD Cyber Security atliko Ukrainos kibernetinio saugumo teisinės bazės atitikimo ES NIS Direktyvai vertinimą. Tai leido identifikuoti sritis ir veiksmus, kuriems nėra skiriama pakankamai dėmesio bei teikti rekomendacijas ir siūlyti konkrečius mechanizmus, kurie sustiprintų kibernetinį atsparumą šalyje. Ypatingas dėmesys buvo skirtas kibernetinei apsaugai artėjančių prezidento ir parlamento rinkimų metu.

Atkreipti dėmesį į kibernetinio saugumo svarbą rinkimų metu ne tik iš teisinės bazės pusės, NRD Cyber Security saugos valdymo ekspertė Akvilė Giniotienė dalyvavo diskusijoje, kurioje kibernetinio saugumo ekspertai bei Centrinė Ukrainos Rinkimų Komisija aptarė konkrečius veiksmus, kurių turėtų imtis Ukraina besiruošiant artėjantiems rinkimams.

Naujienose

  • Strengthening national cybersecurity resilience

    www.vz.lt