Vystantis technologijoms ankstesnė problema „kaip greitai ir kur gauti informaciją“, transformavosi į „kaip greitai, teisingai įvertinti ir pasinaudoti visa pasiekiama informacija“. Analizės tikslas iš neapdorotos informacijos naudojant analizės metodus ir technikas suprantama forma pateikti išvadas, kurių pagrindu sprendimų priėmėjai galėtų daryti teisingus ir pagrįstus sprendimus.

NRD Cyber Security teikia konsultacijas bei technologinius sprendimus organizacijoms, kurios siekia greitesnio pagrįstų sprendimų priėmimo.

Sprendimai

Informacijos šaltinių integracija ir analitinės platformos

Ne viena organizacija kenčia nuo sudėtingo automatizuoto informacijos iš skirtingų duomenų šaltinių surinkimo, kai tokie patys arba panašūs duomenys renkami, kaupiami ir analizuojami kelių struktūrinių padalinių atskirai. Taip prarandama galimybė pamatyti problemą ar situaciją plačiau ir kompleksiškiau, o taip pat - priimti efektyviausius sprendimus, galinčius eliminuoti grėsmes visai organizacijai, o ne konkrečiam sektoriui. Kompleksinis duomenų šaltinių valdymas, informacijos analizė bei globalūs prevenciniai sprendimai būtini norint efektyviai valdyti resursus.

Vienas iš galimų įrankių šioms užduotims įgyvendinti - IBM i2 Enterprise Insight Analysis sprendimas, kuris yra atviras, keičiamas ir sąveikus, leidžiantis organizacijai beveik realiu laiku sujungti skirtingus duomenis ir daryti įžvalgas.

Sprendžiant nacionalinio saugumo ir gynybos, kibernetines ir vidines organizacijos grėsmes, šis sprendimas gali padėti išsamiai suprasti grėsmių aplinką, kad būtų galima nustatyti pažeidžiamumą ir eliminuoti grėsmes.

Mašininės ir žmonių organizuojamos analizės galimybių derinys padeda greitai surasti užslėptus ryšius ir identifikuoti kritinius elgesio modelius, remiantis vidinių, išorinių ir atvirųjų šaltinių duomenimis.

NRD Cyber Security, suprasdama klientų poreikius automatizuoti duomenų surinkimą iš skirtingų informacijos šaltinių, skyrė laiko valstybės informacinių sistemų ir registrų struktūroms nagrinėti su tikslu suprasti ten esančių duomenų semantiką ir šias žinias pritaikyti sprendžiant klientų uždavinius. Kompanija yra parengusi duomenų, kurie gali būti naudingi žvalgybos, teisėsaugos ir kontrolės institucijų analitikams, semantinį žemėlapį bei įgyvendinusi ne vieną projektą šioje srityje.

Susisiekite su Rūta Jašinskiene el. paštu rj@nrdcs.lt  arba tel. +370 686 32629, jei pageidaujate gauti daugiau informacijos.

Vizualios analizės sprendimai: IBM i2 Analyst‘s Notebook

Informacijos vizualizavimas yra svarbus ne tik duomenų tvarkyme, sisteminime ar rezultato atvaizdavime, vizualizavimas labai svarbus analizuojant duomenis. Ta pati informacija gali pasakoti skirtingas istorijas, priklausomai kaip ji išreikšta: skaičiais, tekstu ar paveiksliuku. Vaizdas gali atstoti tūkstantį žodžių.

NRD Cyber Security organizacijoms siūlo IBM i2 Analyst‘s Notebook programinę įrangą, skirtą duomenų vizualizacijai, informacijos iš skirtingų  duomenų šaltinių analizei, vizualiai analizei iš skirtingų perspektyvų, paprastą naudoti ir pritaikyti vartotojo reikmėms.

Įrankis leidžia analizuoti ir atvaizduoti įvairius duomenis, kurie gali būti išreikšti schemomis:

  • Sąsajų/ryšių tarp objektų, tokių kaip žmonės, vietovės, automobiliai, organizacijos ir pan., schema;
  • Įvykių srautai kaip ryšių schema. Įvykiai – tai bet kokie duomenys, turintys laiko žymą, pvz. telefonų skambučiai, finansinės operacijos, elektroninio pašto susirašinėjimas, pirkimai ir pan.;
  • Susijusių įvykių išsidėstymo laike schema (galimybė analizuoti informaciją laiko perspektyvoje);

Schemose esančią informaciją galima nagrinėti pagal įvairius scenarijus, taikant programinės įrangos pažengusias analizės galimybes, kai koreliuojami keli skirtingi parametrai, sudaroma galimybė iš visos  informacijos gausos atsirinkti tik reikiamus duomenis, nustatyti netiesioginius ryšius tarp dominančių objektų, identifikuoti netipinius elgesio modelius.

Pridėtinę vertę sprendžiant analitinius uždavinius suteikia galimybė lengvai ir greitai duomenis atvaizduoti žemėlapyje.

Šią programą naudoja visos teisėsaugos ir žvalgybos institucijos visame pasaulyje, vis dažniau ją įsigyja ir verslo įmonės, pvz. finansų, draudimo bendrovės ar kitos organizacijos, siekiančios identifikuoti vidines sukčiavimo ar kibernetines grėsmes.

IBM i2 Analyst‘s Notebook turi tiesioginę integraciją su saugos informacijos ir įvykių valdymo sistema IBM QRadar. Šių dviejų įrankių naudojimas palengvina saugos informacijos analizę, ieškant netipinių elgesio modelių  bei pagreitina įvykių tyrimą.

Šio sprendimo demonstraciją galite išvysti čia: demo.

NRD Cyber Security turi išskirtinę kompetenciją konsultuojant užsakovus IBM i2 Analyst‘s Notebook programinės įrangos naudojimo klausimais ir teikiant profesionalius mokymus.

Susisiekite su Rūta Jašinskiene el. paštu rj@nrdcs.lt  arba tel. +370 686 32629, jei pageidaujate gauti daugiau informacijos.

Analitikų apvalaus stalo diskusija

Kiekvienos srities specialistai ir ekspertai jaučiasi gerai, kai gali savo žiniomis ir patirtimis pasidalinti, svajoti ir generuoti idėjas su bendraminčiais.

Skatindama  analitikų bendruomenės Lietuvoje bendrystę, prididėdami prie jų augimo ir tobulėjimo NRD Cyber Security  organizuoja žvalgybos, teisėsaugos ir kontrolės institucijų analitikų susitikimus - „Analitikų apvalaus stalo diskusijas“. 

Renginiai vyksta du kartus per metus, temos renkamos pagal dalyvių aktualijas arba rinkoje pasirodžiusias naujoves. Svarbiausias mūsų tikslas - sukurti  pasitikėjimo ir bendravimo erdvę, siekti, kad analizės sritis organizacijose būtų lyderio pozicijoje, o analitikas - pasitikintis savo sprendimais darbuotojas. Iniciatyvos pradžioje orientuojamasi į valstybinio sektoriaus specialistus, bet ateityje turime ir daugiau planų.

Informaciją apie „Analitikų apvalaus stalo diskusijas“ sekite rubrikoje Renginiai.

Susisiekite su Rūta Jašinskiene el. paštu rj@nrdcs.lt arba tel. +370 686 32629, jei pageidaujate gauti daugiau informacijos.

Pasaulyje unikalus OSINT sprendimas „IntEye“

NRD Cyber Security kurs pasaulyje unikalų sprendimą „IntEye“. Tikslas - įvairių tipų, sudėtingus bei didelės apimties duomenis apdoroti efektyviau ir taip pagreitinti sprendimų priėmimą valstybės institucijose ir verslo organizacijose. Kuriama sistema bus paremta dirbtinio intelekto bei atvirųjų šaltinių žvalgybos principais, išsiskirs tuo, kad „mokysis“ iš analitiko ir proaktyviai ieškos jam/jai aktualios informacijos. Šis projektas dalinai finansuojamas iš ES struktūrinių fondų lėšų, pagal priemonę Intelektas. Bendri mokslo – verslo projektai“ Nr. J05-LVPA-K.

Daugiau informacijos apie projektą - jau visai netrukus!

  • Vidinio sukčiavimo prevencijos stiprinimas Šiaulių Banke

    Šalis Lietuva

    Daugiau