Iššūkis

Sakartvelo (Gruzija) sparčiai skaitmenizuojasi ir savo progresu lenkia kai kurias labiau technologiškai ir ekonomiškai išsivysčiusias šalis. Valstybė deda daug pastangų, kad kibernetinio saugumo įgūdžiai neatsiliktų nuo skaitmenizavimosi tempo. Tačiau, kaip parodė kibernetinių atakų kampanija, kuri prieš Sakartvelo (Gruziją) buvo nukreipta prieš įvykstant ir jau prasidėjus kariniams susirėmimas su Rusija 2018 m. rugpjūtį, dėl savo geopolitinės situacijos ši valstybė tampa itin aršių atakų taikiniu.

Sudėlioti strateginiams investavimo į kibernetį saugumą prioritetams bei peržvelgti savo kibernetinio saugumo strategijos veiksmingumą, Sakartvelo (Gruzijos) vyriausybei reikėjo įvertinti kibernetinio saugumo brandą šalyje.

Sprendimas

NRD Cyber Security, kartu su Oksfordo universiteto pasauliniu kibernetinio saugumo gebėjimų centru (angl. „Global Cyber Security Capacity Centre“), pritaikė „Valstybių kibernetinio saugumo brandos vertinimo modelį“ (angl. „Cybersecurity Capacity Maturity Model for Nations“ – CMM). Po vertnimo sudaryta ataskaita pateikė išsamią informaciją apie aktualią Sakartvelo (Gruzijos) brandos būseną penkiose srityse: kibernetinio saugumo politikos ir strategijos, kibernetinio saugumo kultūros ir visuomenės, kibernetinio saugumo švietimo, mokymų ir įgūdžių, teisinių ir reguliavimo sistemų bei standartų, organizacijų ir technologijų.

Vertinimo metu, diskusijų principu vykusiose konsultacijose, dalyvavo su kibernetiniu saugumu bei politikos formavimu susiję akademikai, teisėsauga, informacinių technologijų pareigūnai, finansinio sektoriaus atstovai bei tarptautiniai partneriai. Turėdami įvairiapusišką situacijos vertinimą bei indėlį iš susijusių šalių, sprendimų priėmėjai bei politikos formuotojai galės priimti informatyvų bei strategiškai apsvarstytą sprendimą.

Šioje svetainėje siekiant pagerinti jūsų naršymo kokybę naudojami slapukai (angl. cookies). Kai kurie iš naudojamų slapukų yra būtini, o kiti padeda mums gauti duomenų, kaip ši svetainė yra naudojama ir patobulinti jūsų lankymosi patirtį. Jei sutinkate su visų slapukų naudojimu, spauskite „Sutinku". Jeigu nesutinkate su visų slapukų naudojimu, spauskite „Slapukų nustatymai" ir pasirinkite, kuriuos slapukus sutinkate naudoti.Daugiau apie slapukų naudojimą galite susipažinti Slapukų politikoje.    Sutinku    Slapukų nustatymai
©