Nuo pandemijos pradžios suaktyvėję programišiai pastarosiomis dienomis puola vis intensyviau. NRD Cyber Security specialistai šiuo metu visoje Lietuvoje pastebi gausesnį nei įprasta vadinamųjų „phishing“ atakų srautą.

Tyrimai rodo, kad 96% „phishing“ atakų vartotojus pasiekia el. laiškų pavidalu. Dar 3% jų tyko tinklalapiuose ir tik 1% - atkeliauja per mobiliuosius telefonus. „Phishing“ atakomis siekiama pasisavinti asmeninius duomenis, pavyzdžiui prisijungimų prie finansinių institucijų ar asmeninių bei verslo paskyrų informaciją. „Phishing“ laiškuose programišiai dažnai apsimeta pažįstamais asmenimis ar organizacijų atstovais, jų siunčiami laiškai atrodo itin tikroviški tiems, kuriuos gaunate iš kolegų, verslo partnerių ar net šeimos narių.

Pastarosios užfiksuotos atakos yra susijusios su Emotet kenkėjiška programine įranga, šios atakos buvo su prisegtais doc tipo failais, tačiau siunčiami prisegtukai gali būti įvairių tipų: pdf, zip ir t.t. Svarbu pastebėti, kad siųsdami laiškus programišiai prisistato žinomais verslo atstovais ar pažįstamais žmonėmis.

 Rekomenduojame nedelsiant informuoti savo darbuotojus apie „phishing“ atakas ir priminti, kaip jas atpažinti. Keletas pagrindinių patarimų:

 Darbdaviui:

  • Užsitikrinkite, kad naudojate naujausias programinės įrangos versijas;
  • Šifruokite duomenis;
  • Naudokite „phishing“ filtravimo sprendimus ir kenkėjiško kodo aptikimo programas;
  • Nuolat informuokite darbuotojus apie tikėtinas atakas ir apsisaugojimo nuo jų būdus.

Darbuotojui:

  • Kritiškai įvertinkite kiekvieną laišką, atkeliaujantį į jūsų pašto dėžutę;
  • Jeigu laiške jūsų prašoma atidaryti nuorodą, įvesti asmeninius duomenis ar slaptažodžius, su laiško siuntėju susisiekite kitu kanalu, pvz., telefonu, ir gaukite jo patvirtinimą;
  • Apie bet kokio pobūdžio įtartinus el. laiškus informuokite savo IT personalą.

 

Jeigu kyla papildomų klausimų ar norite pasikonsultuoti su ekspertais dėl įmonės veiksmų plano ar galimų prevencijos priemonių susisiekite su NRD Cyber Security.

 

Šioje svetainėje siekiant pagerinti jūsų naršymo kokybę naudojami slapukai (angl. cookies). Kai kurie iš naudojamų slapukų yra būtini, o kiti padeda mums gauti duomenų, kaip ši svetainė yra naudojama ir patobulinti jūsų lankymosi patirtį. Jei sutinkate su visų slapukų naudojimu, spauskite „Sutinku". Jeigu nesutinkate su visų slapukų naudojimu, spauskite „Slapukų nustatymai" ir pasirinkite, kuriuos slapukus sutinkate naudoti.Daugiau apie slapukų naudojimą galite susipažinti Slapukų politikoje.    Sutinku    Slapukų nustatymai
©