Pirmoji Baltijos šalyse komercinė reagavimo į kibernetinės saugos incidentus tarnyba NRD CIRT tapo tarptautinės organizacijos - FIRST (Forum of Incident Response and Security Teams) pilnateise nare. Ši organizacija vienija nacionalines, komercines ir akademines kompiuterinių incidentų tyrimų tarnybas (Computer Emergency Response Team - CERT) visame pasaulyje.Tapę FIRST nariais, NRD CIRT glaudžiau bendradarbiaus su kitomis incidentų tyrimo tarnybomis, keisis saugumo informacija bei pritrauks papildomų resursų incidentų valdymui. NRD CIRT pasirengimą narystei atlikę auditą patvirtino du asociacijos nariai. 

„Kibernetinių atakų skaičius ir šnipinėjimo mastai nuolat auga. Atakos, turinčios aiškų tikslą, tampa vis sudėtingesnės, dėl to trinka organizacijų darbas, prarandami duomenys, kenčia reputacija. Atskiras padalinys, atsakingas už reagavimą į saugos incidentus įmonės ar organizacijos viduje, yra šių dienų būtinybė", teigia Dr. Vilius Benetis, NRD CS direktorius. 

„Savo klientams, tiek turintiems tokius padalinius, tiek juos kuriantiems, suteiksime technologijas ir įdiegsime procesus, reikalingus incidentų prevencijai. Stebėsime ir analizuosime jų saugos būseną, atliksime informacinių sistemų patikras ir apmokysime darbuotojus. Incidento atveju efektyviai likviduosime pasekmes, atstatysime paslaugų tiekimą, atliksime vidinį tyrimą, prireikus - bendradarbiausime su teisėsaugos institucijomis", teigia Dr. Benetis. 

NRD CIRT papildys nacionalinio CERT-LT, interneto paslaugų tiekėjų bei žinybinių organizacijų CERT‘ų, kurie sprendžia incidentus tik jiems priklausančiame tinkle, paslaugas ir padės gintis organizacijoms, valdančioms ir tvarkančioms svarbias informacines sistemas, asmens duomenų tvarkytojams, finansinėms įstaigoms, aukštųjų technologijų organizacijoms ir pramonės bei transporto įmonėms. 

Tarnyba nuo š.m. liepos 2 d. taip pat yra įtraukta į asociacijos Trusted Introducer sąrašus. Ši organizacija padeda Europos kompiuterinių incidentų tarnyboms efektyviau bendradarbiauti ir tuo pačiu didinti bendrą saugumą, sparčiau reaguojant į realias atakas ir naujas grėsmes.

NRD CIRT įsteigė specializuotų kibernetinių paslaugų įmonė NRD CS, diegianti modernias skaitmeninės informacijos ekspertinių tyrimų laboratorijas, kritinių informacinių technologijų saugos ir automatizuotus el. nusikaltimų tyrimo valdymo sprendimus Lietuvoje, Europoje, Kaukazo regione bei Rytų Afrikos šalyse.
----------

NRD CS yra specializuota kibernetinio saugumo įmonė bei kibernetinės saugos kompetencijos centras kitoms BAIP grupės įmonėms, kurioms NRD CS padeda kuriant saugią skaitmeninę aplinką valstybėms, vyriausybėms, įmonėms bei gyventojams Centrinėje ir Rytų Europoje, Rytų Afrikoje bei kituose regionuose. 

NRD CS komanda prisideda prie tarptautinių kibernetinės saugos metodologijų ruošimo bei tarptautinio kibernetinio saugumo žinių fondo pildymo bendradarbiaudama su ISACA ir dalyvaudama ISACA Cybersecurity Nexus veikloje (http://www.isaca.org/Education/Online-Learning/Pages/Webinar-20-Critical-Controls-for-Cyber-Defense.aspx). NRD CS taip pat yra Kibernetinio Saugumo Tarybos (Council on CyberSecurity: http://www.Counciloncybersecurity.org/) kompetencijos partnerė bei aktyviai prisideda prie nacionalinių kibernetinio saugumo strategijų vystymo Lietuvoje ir Tanzanijoje, kur priklauso ir reagavimo į kibernetinio saugumo incidentus darbo grupėms.

Šioje svetainėje siekiant pagerinti jūsų naršymo kokybę naudojami slapukai (angl. cookies). Kai kurie iš naudojamų slapukų yra būtini, o kiti padeda mums gauti duomenų, kaip ši svetainė yra naudojama ir patobulinti jūsų lankymosi patirtį. Jei sutinkate su visų slapukų naudojimu, spauskite „Sutinku". Jeigu nesutinkate su visų slapukų naudojimu, spauskite „Slapukų nustatymai" ir pasirinkite, kuriuos slapukus sutinkate naudoti.Daugiau apie slapukų naudojimą galite susipažinti Slapukų politikoje.    Sutinku    Slapukų nustatymai
©