BAIP, kompanija, kurios specializacija - kritinės IT infrastruktūros paslaugos bei kibernetinė sauga - pasirašė partnerystės sutartį su FireEye - naujos kartos kibernetinės gynybos lyderiais, gebančiais sustabdyti sudėtingiausias kenkėjiškas programas bei nežinomas, specializuotas ir nutaikytas atakas (APT), apeinančias tradicinę gynybą. BAIP atstovaus FireEye Baltijos šalyse bei Afrikoje.

FireEye šiuo metu yra vienintelė technologija pasaulyje, gebanti aptikti ir nukenksminti sudėtingas ir tiksliai nutaikytas kibernetines atakas, kuri savo veikimą grindžia detonuojamo kodo veiksmų analize ir nenaudoja signatūrų bei apsaugo nuo visų pagrindinių užkrato pernešėjų. FireEye platforma leidžia organizacijoms aptikti ir realiame laike užblokuoti kibernetines atakas, perduodamas per internetą, el. laiškus, mobilųjį ryšį - tiek vykdomo kodo, tiek web svetainėse ar paslėptas skaitmeniniuose dokumentuose. Pažangus sprendimas papildo tradicines signatūromis paremtas apsaugos priemones (ugniasienes, įsilaužimų prevencijos sistemas, antivirusines programas ir šliuzus), kurios naudoja struktūros atpažinimo metodus ir palieka spragas apsaugos sistemoje. Skirtingai nuo daugumos kitų technologijų, FireEye sugeba atlaikyti sudėtingas, nežinomas, dinamiškas, polimorfines ir personalizuotas atakas - nes detonavimo metu stebi poveikį aplinkai.

„FireEye technologija yra unikali savo analizės apimtimi ir išsamumu - tuo ji gerokai lenkia visas kitas priemones, esančias rinkoje. Be to, ši technologija itin greitai atsiperka - dažnai užtenka dienos, kad kompanijos pastebėtų atakas ir įsilaužimus, kuriuos jų turimos apsaugos sistemos paprastai praleidžia. Todėl savo klientams mes siūlome nesudėtingą pilotinį diegimą, kurio metu jie turi galimybę patys pamatyti šio įrankio privalumus. Dažnai rezultatai yra gąsdinantys, pareikalaujantys veiksmų aukščiausiame organizacijos lygmenyje", - sako dr. Vilius Benetis, BAIP kibernetinės saugos grupės vadovas.

FireEye sprendimas apima dirbtinio intelekto bei debesų kompiuterijos aspektus. FireEye žvalgybinis tinklas užtikrina visų vartotojų informavimą apie naujausias kibernetines grėsmes vos tik FireEye jas aptinka bet kurioje pasaulio vietoje. Pvz. taip FireEye aptiko nežinomas Java skyles, panaudotas specializuotose atakose 2013 metų pradžioje.

„BAIP prisideda prie Lietuvos nacionalinės kibernetinės saugos programos vystymo ir įgyvendinimo. Mes pasitikime jų kompetencija ir aistra šiai sričiai. Todėl džiaugiamės galėdami bendradarbiauti su BAIP ir kartu kovoti su sudėtingomis kibernetinėmis atakomis", - teigia FireEye partnerių Šiaurės ir Baltijos šalių regionuose vadovas Christer Larsson.

BAIP jau pristatė FireEye savo klientams vasarį įvykusiuose verslo pusryčiuose, kuriuose Fredrik Myrelid, FireEye techninis vadovas Šiaurės ir Baltijos šalių regionams, aptarė kintančią kibernetinių grėsmių formą bei naują IT saugos modelį. Renginio metu dr. Vilius Benetis pateikė Lietuvoje ir regione vykusių kibernetinių atakų analizę, o Marius Urkis iš Kauno Technologijų universiteto pristatė CERT-LITNET ataskaitą apie vykusius saugos incidentus.

FireEye platformos jau yra įdiegtos daugiau kaip 40-yje šalių. FireEye sprendimą renkasi tiek stambiausios korporacijos, tiek valstybės bei mokslo institucijos. Jį naudoja virš 1000 klientų ir partnerių, tarp kurių - daugiau nei 25 iš 100 didžiausių JAV įmonių (Fortune 100).

BAIP teikia kritinės IT infrastruktūros ir kibernetinio gynybos plano įgyvendinimo paslaugas. Įmonės veikla apima IT infrastruktūros strategijos ir architektūros sprendimus, jiems įgyvendinti reikalingos programinės bei kompiuterinės įrangos tiekimus, IT saugos bei kritinės IT infrastruktūros aptarnavimo paslaugas pagal nuosavą paslaugų teikimo metodiką CIMF (Critical Infrastructure Maintenance Framework). Įmonė turi sukaupusi daug patirties kuriant ir įgyvendinant didelio plečiamumo sistemas, aukšto našumo tinklus bei didelio plečiamumo lygiagrečias ir paskirstytas duomenų laikymo sistemas. BAIP padeda klientams suprojektuoti ir įdiegti debesų kompiuterijos ir aukšto skaičiavimo našumo technologijomis paremtas paslaugų platformas.

UAB BAIP priklauso BAIP grupei kartu su NRD AS ir UAB NRD. BAIP grupė - kritinių informacinių sistemų kūrimo, vystymo, atsparumo ir kibernetinės gynybos paslaugas vyriausybėms ir didelėms organizacijoms teikianti įmonių grupė. Kartu su seserine kompanija NRD AS, BAIP veikia ir vykdo projektus Centrinėje ir Rytų Europoje bei Rytų Afrikoje. Šiuo metu BAIP ir NRD bendradarbiaudami su ISACA Tanzanijos skyriumi kuria patariamąją Tanzanijos nacionalinę kibernetinio saugumo programą.

Šioje svetainėje siekiant pagerinti jūsų naršymo kokybę naudojami slapukai (angl. cookies). Kai kurie iš naudojamų slapukų yra būtini, o kiti padeda mums gauti duomenų, kaip ši svetainė yra naudojama ir patobulinti jūsų lankymosi patirtį. Jei sutinkate su visų slapukų naudojimu, spauskite „Sutinku". Jeigu nesutinkate su visų slapukų naudojimu, spauskite „Slapukų nustatymai" ir pasirinkite, kuriuos slapukus sutinkate naudoti.Daugiau apie slapukų naudojimą galite susipažinti Slapukų politikoje.    Sutinku    Slapukų nustatymai
©