Lietuvos kibernetinio saugumo konsultavimo ir technologijų vystymo bei diegimo įmonė NRD Cyber Security padėjo Afrikos žemyne pirmaujančiam universitetui tapti FIRST organizacijos nariu bei tarptautinės kibernetinio saugumo bendruomenės dalimi.

Universitetas, siekiantis lyderystės kibernetiniame saugume

Keiptauno universitetas (angl. The University of Cape Town (UCT)) nuolatos buvo tarp pirmaujančių universitetų Afrikoje, o prieš kelerius metus įsitvirtino šio žemyno aukštųjų mokyklų sąrašo viršuje. Universitetas siekia kelti kartelę ne tik akademinėje plotmėje, bet ir tapti lyderiu bei įkvėpėju didinant informacijos ir kibernetinio saugumo gebėjimus tarp kitų Pietų Afrikos respublikos bei regiono mokslo įstaigų. Vienas iš žingsnių šio tikslo link – sustiprinti kibernetinių grėsmių valdymo įgūdžius. Taip pat, kadangi kibernetinės atakos neturi sienų, itin svarbu turėti prieigą prie tarptautinės kibernetinės bendruomenės žinių ir informacijos, kad žalingais kodais būtų pasidalinta kuo greičiau.

Prestižinės kibernetinio saugumo bendruomenės dalis

NRD Cyber Security ekspertai padėjo Keiptauno universitetui paruošti jų saugumo komandą, kad ši būtų ne tik pasirengusi efektyviai stebėti grėsmes ir valdyti incidentus, bet ir turėtų reikiamus įgaliojimus ir galėtų greitai reaguoti. Bendros pastangos lėmė, kad šios aukštosios mokyklos įdirbis, pastangos ir siekiai kibernetinio saugumo srityje buvo įvertinti kvietimu tapti prestižinės tarptautinės kibernetinio saugumo organizacijos FIRST nariais. Ši organizacija yra pasaulyje pripažinta kibernetinio saugumo bendruomenė, kuri itin daug dėmesio skiria kibernetinių incidentų valdymui. Keiptauno universitetas tapo 3-ia organizacija šalyje ir 14-ta visame žemyne, gavusia kvietimą prisijungti prie FIRST.

„Narystė FIRST organizacijoje yra be galo svarbus žingsnis stiprinant Keiptauno universiteto kibernetinio saugumo gebėjimus. Dabar mes ne tik turime stiprią, gerai pasirengusią bei įgaliojimus veikti turinčią saugumo komandą, bet ir galime naudotis tarptautinės kibernetinės bendruomenės privalumais“, - sakė Roshan Harneker, Keiptauno universiteto kompiuterinių incidentų valdymo komandos vadovė.

Keiptauno universiteto kibernetinio saugumo komanda ir NRD Cyber Security konsultantas Sigitas Rokas

Šioje svetainėje siekiant pagerinti jūsų naršymo kokybę naudojami slapukai (angl. cookies). Kai kurie iš naudojamų slapukų yra būtini, o kiti padeda mums gauti duomenų, kaip ši svetainė yra naudojama ir patobulinti jūsų lankymosi patirtį. Jei sutinkate su visų slapukų naudojimu, spauskite „Sutinku". Jeigu nesutinkate su visų slapukų naudojimu, spauskite „Slapukų nustatymai" ir pasirinkite, kuriuos slapukus sutinkate naudoti.Daugiau apie slapukų naudojimą galite susipažinti Slapukų politikoje.    Sutinku    Slapukų nustatymai
©