BAIP kartu su AccessData kvietė vyriausybinių ir privačių kompanijų atstovus padiskutuoti apie skaitmeninių kriminalistinių tyrimų (angl. Computer Forensics) situaciją Lietuvoje ir apsaugos nuo nežinomų kibernetinių atakų gynybos galimybes. Seminaras įvyko 2012 spalio 18d. Vilniuje. Iniciatyva sukurti neformalią aplinką diskusijoms apie „nematomą priešą" buvo teigiamai sutikta daugybės kibernetinės saugos bei kriminalinių tyrimų specialistų, kurie aktyviai domėjosi pristatytais sprendimais.


Reginio metu Gintaras Čiurlionis (VRM IRD) pristatė skaitmeninių tyrimų planus ES, o Gintaras Donela su Linu Markūnu, Lietuvos teismo ekspertizės centro ekspertai, apžvelgė skaitmeninius tyrimus Lietuvoje. AccessData atstovai Abdeslam Afras ir Faisal Habib pristatė ir pademonstravo savo siūlomų naujausios kartos sprendimų IT kriminaliniams tyrimams galimybes.

„Teminiai seminarai yra labai svarbūs, nes jie suteikia galimybę savo srities specialistams pasidalinti patirtimi ir taip prisideda prie jų kvalifikacijos kėlimo", teigia renginio iniciatorius Dr. Vilius Benetis. „BAIP nuolat bendradarbiauja su klientais, įtraukia juos į problemų sprendimo procesą. Tai, mūsų nuomone, būtinas inovatyvios paslaugų įmonės aspektas".

Pagal elektroninės informacijos saugos (kibernetinio saugumo) plėtros 2011-2019 metais programą, yra siekiama užtikrinti Lietuvos gyventojų, organizacijų bei visos valstybės saugumą kibernetinėje erdvėje. Tam būtina kelti elektroninės informacijos saugos kultūrą: rengti kibernetinio saugumo specialistus, ruošti jų kvalifikacijos tobulinimo programas. Taip pat didelę reikšmę turi parengtų informatikos teisės specialistų skaičius bei atliekami moksliniai tyrimai informatikos teisės srityje. Galiausiai, iki 2019m. norima įsteigti bent 1 laboratoriją, skirtą neteisėtos veiklos kibernetinėje erdvėje skaitmeninių įrodymų analizei.

Mokslo ir verslo bendradarbiavimas, siekiant atrasti efektyviausius sprendimus ir kartu kurti naujausios kartos produktus yra labai svarbus šiems kriterijams įgyvendinti. Jau numatyta, kad BAIP bendradarbiaus su KTU ir kitomis akademinėmis institucijomis, kur bus pradėti dėstyti skaitmeninio kriminalistinio tyrimo kursai.

BAIP atstovas Dr. Vilius Benetis, žvelgdamas į skaitmeninius tyrimus Lietuvos kibernetinės saugos programos perspektyvoje, sakė: „IT saugumo užtikrinimo poreikis tiek privačiose, tiek valstybinėse įstaigose yra labai aukštas. Dėl to mūsų klientams būtina nuolat sekti naujausią informaciją apie pažangiausius IT saugumo problemų sprendimo būdus ir kelti kompetenciją šioje srityje. Mes esame labai patenkinti, kad buvome pasirinkti pristatyti AccessData, lyderių IT kriminalinių tyrimų srityje, sprendimus savo klientams".Po renginio vienas iš AccessData atstovų, Abdeslam Afras, džiaugėsi dideliu susidomėjimu kibernetinio saugumo iniciatyvomis. „Tai rodo, kad tema yra išties aktuali", sakė jis. „Skaitmeninių kriminalistinių tyrimų sritis yra pakankamai sudėtinga, reikalaujanti aukštos kompetencijos. Todėl smagu, kad Lietuvoje radome tokius partnerius kaip BAIP, kurie gali ne tik parduoti mūsų siūlomus sprendimus, bet ir suteikti klientams išsamias konsultacijas, atsižvelgdami į kiekvieną individualų atvejį", - Abdeslam Afras, AccessData.

AccessData yra skaitmeninių tyrimų pionieriai bei programinės skaitmeninių tyrimų įrangos, FTK, kūrėjai, dirbantys toje srityje jau daugiau negu 20 metų. Modernios AccessData skaitmeninių tyrimų laboratorijos leidžia vienu metu tirti didžiulius duomenų kiekius, išnaudoti paskirstytus skaičiavimus, bendradarbiauti ir konsultuotis su ekspertais, tiesiogiai nesusijusiais su teismo ekspertize. Daugiau kaip 130,000 profesionalų, dirbančių teisėsaugos, vyriausybinėse, konsultacinėse organizacijose naudojasi AccessData siūlomais plataus spektro sprendimais, kurie leidžia atlikti visų rūšių skaitmeninius tyrimus.

BAIP kartu su organizacijomis įgyvendina kibernetinės Gynybos Planą ir priemones. Padeda klientams konsolidavimo, virtualizacijos, saugos ir IT valdymo srityse pasitelkdami specializuotas metodikas ir pasaulinį pripažinimą pelniusius kokybės, saugumo, IT paslaugų teikimo ir valdymo standartus. Pagrindinės specializacijos sritys apima IT infrastruktūros archtektūrą, saugą, virtualias aplinkas, IT paslaugų valdymą, duomenų saugyklas, rezervinį kopijavimą, avarinį atstatymą ir debesų kompiuterijos inžinieriją. BAIP kompetencija taip pat apima aukšto našumo (HPC) ir paskirstytų skaičiavimų sistemų diegimą, paskirstytas duomenų laikymo sistemas.

UAB BAIP priklauso BAIP grupei kartu su NRD AS ir UAB NRD. BAIP Grupė - kritinių informacinių sistemų vyriausybėms ir didelėms organizacijoms srityje dirbanti įmonių grupė. Kartu su savo seserine kompanija NRD AS BAIP veikia ir vykdo projektus Centrinėje ir Rytų Europoje bei Rytų Afrikoje. 2009m. BAIP buvo nominuota pažangiausia paslaugų sektoriaus įmone kasmetiniuose "Žinių ekonomikos forumo" apdovanojimuose.

Šioje svetainėje siekiant pagerinti jūsų naršymo kokybę naudojami slapukai (angl. cookies). Kai kurie iš naudojamų slapukų yra būtini, o kiti padeda mums gauti duomenų, kaip ši svetainė yra naudojama ir patobulinti jūsų lankymosi patirtį. Jei sutinkate su visų slapukų naudojimu, spauskite „Sutinku". Jeigu nesutinkate su visų slapukų naudojimu, spauskite „Slapukų nustatymai" ir pasirinkite, kuriuos slapukus sutinkate naudoti.Daugiau apie slapukų naudojimą galite susipažinti Slapukų politikoje.    Sutinku    Slapukų nustatymai
©