Kritinės IT infrastruktūros sprendimų kompanijos BAIP iniciatyva ir tiesiogiai į edukacinį procesą įsitraukusių BAIP kibernetinio saugumo specialistų dėka vienas didžiausių techniškųjų universitetų Baltijos šalyse - Kauno technologijų universitetas (KTU) taps kriminalistinių IT tyrimų mokymų centru. Kartu KTU įgis teisę naudotis tarptautinį pripažinimą pelniusios AccessData Group skaitmeninių kriminalistinių tyrimų programine įranga FTK nemokamai (Forensic Toolkit). Jos vertė rinkoje siekia daugiau kaip 100.000 Lt. Šiuo projektu organizacijos tiesiogiai prisideda prie nacionalinės elektroninės informacijos saugos (kibernetinio saugumo) plėtros 2011-2019 metais programos įgyvendinimo.

AccessData Vidurio ir Rytų Europos regiono vadovas Artem Kruzhilin teigė, kad bendradarbiaudami su mokslo institucijomis, tokiomis kaip KTU, ir padėdami mokyti naują skaitmeninių nusikaltimų tyrėjų kartą, AccessData siekia mažinti kibernetinius nusikaltimus. „Panašią praktiką taikome ir kitose mokslo institucijose, kitose šalyse ir tokia iniciatyva labai pasiteisino. Studentai įgyja reikiamų įgūdžių dar universitete, o baigę mokslus jie jau yra įgudę dirbti su pasaulyje pripažintomis ir plačiai naudojamomis technologijomis".

AccessData vieninteliai gali pasiūlyti skaitmeninių tyrimų sprendimus statiškiems, kintantiems ir tinkle esantiems duomenims. FTK visame pasaulyje laikomas skaitmeninių tyrimų kokybės standartu dėl savo intuityvių sąsajų, el. laiškų analizės, pagal poreikius keičiamų duomenų apžvalgos ir stabilumo. Šis sprendimas leidžia vartotojams apdoroti daug duomenų: nuo skaitmeninių vaizdų iki el. laiškų archyvų; analizuoti registrus, vykdyti tyrimus, iškoduoti failus, slaptažodžius.

„Mums labai svarbus šis trišalis projektas, sukursiantis itin palankias sąlygas skaitmeninių kriminalistinių tyrimų kompetencijoms ugdyti. Tikimės, kad naudą pajus ne tik Universitetas, bet ir visa Lietuvos skaitmeninių kriminalistinių tyrimų profesionalų bendruomenė", - teigė KTU Informatikos fakulteto dekanas prof. Eduardas Bareiša.

„Ugdome akademinę visuomenę kibernetinės saugos klausimais ir siekiame prisidėti prie stiprios, gerai informuotos ir naujausiomis technologijomis aprūpintos tarptautinio lygio skaitmeninių tyrimų profesionalų klasės kūrimo Lietuvoje. Nešališki akademikai yra be galo svarbi grandis atliekant tiriamąjį darbą ir užtikrinant visos šalies pasirengimą kibernetinių atakų keliamoms grėsmėms įveikti. Ateityje tikimės, kad panašių partnerysčių tik daugės, KTU pėdomis paseks ir kitos švietimo ir mokslo institucijos", - apibendrino BAIP generalinis direktorius Kazimieras Tonkūnas.

--
Apie AcccessData Group
AccessData Group yra pasaulyje pripažinti skaitmeninių tyrimų ir ikiteisminių kriminalistinių tyrimų įrangos, pavyzdžiui, FTK, MPE+, CIRT, kibernetinio saugumo sistemos kūrėjai, dirbantys šioje srityje jau daugiau negu 25-erius metus. Modernios AccessData Group skaitmeninių tyrimų laboratorijos leidžia vienu metu tirti didžiulius duomenų kiekius, išnaudoti paskirstytus skaičiavimus, bendradarbiauti ir konsultuotis su ekspertais, tiesiogiai nesusijusiais su teismo ekspertize. Daugiau kaip 130 000 profesionalų, dirbančių teisėsaugos, vyriausybinėse organizacijose ir teisinėse firmose naudojasi AccessData programinės įrangos sprendimais.

Apie UAB BAIP
UAB BAIP priklauso BAIP grupei kartu su NRD AS ir UAB NRD. BAIP grupė - kritinių informacinių sistemų kūrimo, vystymo, atsparumo ir kibernetinės gynybos paslaugas vyriausybėms ir didelėms organizacijoms teikianti įmonių grupė. Kartu su gimininga kompanija NRD AS BAIP veikia ir vykdo projektus Centrinėje ir Rytų Europoje bei Rytų Afrikoje.

Šioje svetainėje siekiant pagerinti jūsų naršymo kokybę naudojami slapukai (angl. cookies). Kai kurie iš naudojamų slapukų yra būtini, o kiti padeda mums gauti duomenų, kaip ši svetainė yra naudojama ir patobulinti jūsų lankymosi patirtį. Jei sutinkate su visų slapukų naudojimu, spauskite „Sutinku". Jeigu nesutinkate su visų slapukų naudojimu, spauskite „Slapukų nustatymai" ir pasirinkite, kuriuos slapukus sutinkate naudoti.Daugiau apie slapukų naudojimą galite susipažinti Slapukų politikoje.    Sutinku    Slapukų nustatymai
©