Jau 6-us metus iš eilės Lietuvos kibernetinės saugos specialistai Rytų Afrikos regione mokė bei konsultavo valstybines institucijas bei verslo organizacijas. Rugsėjo 6-7 d. Ugandos sostinėje Kampaloje vyko konferencija „Kibernetinė gynyba R. Afrikoje“, kurios centre - kritinei ifrastruktūrai priklausančių organizacijų pasiruošimas kibernetinei krizei.

2017-ieji parodė, kad kibernetinės atakos jau nebe organizacinė, sektorinė ar valstybinė, bet regioninė arba netgi tarptautinė problema. Kibernetinių įsilaužėlių tarpe itin populiarios atakų būdas (angl. ransomware) pernai trikdė sveikatos apsaugos, švietimo, transporto, nacionalinio saugumo ir finansų sektoriaus organizacijų darbą visame pasaulyje. Programišių dažnai strategiškai pasirenkamos organizacijos kurios priklauso kritinei infrastruktūrai – transportui, sveikatos apsaugai, energijos ir vandens tiekimui ir kt. Tokios organizacijos yra itin jautrios veiklos sutrikdymui, nes teikia paslaugas visuomenei, o siekis jas padaryti efektyvesnes bei patogesnes naudoti, dažnai įtraukia procesų skaitmenizavimą.

Rytų Afrikos regiono ekonomika auga labai sparčiai, žmonės naudoja vis daugiau technologijų, interneto bei e-paslaugų. Tai valstybėms padeda būti skaidresnėms, efektyviau rinkti mokesčius bei įtraukti įvairias socialines grupes, kurios jaučia tiek fizinę, tiek moralinę atskirtį. Tačiau skaitmenizacija atveria ir daugybę durų kibernetiniams sukčiams , todėl koja kojon su technologiniu proveržiu turi žengti ir kibernetinė sauga. Pagal eGA organizacijos indeksą vien Ugandoje atotrūkis tarp skaitmeninio vystymosi indikatoriaus bei kibernetinio saugumo indekso yra ryškus ir rodo, kad kibernetinėje erdvėje paliekama daug galimybių sukčiams.

Kibernetinio saugumo konfernceiją „Kibernetinė gynyba R. Afrikoje“ Kampaloje, kartu su vietine Ugandos Nacionaline Informacinių Technologijų Tarnyba (NITA-U) organizavo NRD Cyber Security, technologinių kibernetinės gynybos konsultacijų, reagavimo į saugos incidentus bei taikomųjų mokslinių tyrimų įmonė. Konferencija truko dvi dienas – pranešėjai iš Lietuvos, Ugandos bei Kenijos apžvelgė kokios didžiausios kibernetinės grėsmės tyko kritinės infrastruktūros organizacijų Rytų Afrikos regione, diskutavo apie efektyvų krizių valdymą bei komunikacijos strategiją jų metu.

Šioje svetainėje siekiant pagerinti jūsų naršymo kokybę naudojami slapukai (angl. cookies). Kai kurie iš naudojamų slapukų yra būtini, o kiti padeda mums gauti duomenų, kaip ši svetainė yra naudojama ir patobulinti jūsų lankymosi patirtį. Jei sutinkate su visų slapukų naudojimu, spauskite „Sutinku". Jeigu nesutinkate su visų slapukų naudojimu, spauskite „Slapukų nustatymai" ir pasirinkite, kuriuos slapukus sutinkate naudoti.Daugiau apie slapukų naudojimą galite susipažinti Slapukų politikoje.    Sutinku    Slapukų nustatymai
©