Lietuva turi išskirtinių būdų, kurie gali pagelbėti apsaugojant šalies kibernetinį saugumą, tačiau būtina stiprinti bendrą pasiruošimą. Todėl nuo sausio 1 d. Lietuvoje vyks įvairūs nacionalinės kibernetinės sistemos pokyčiai, tarp kurių vienas svarbiausių – stiprinamas Nacionalinis kibernetinio saugumo centras. Ši organizacija veiks „vieno langelio“ principu ir bus atsakinga už kibernetinių incidentų tyrimą. Į ją galės kreiptis tiek Lietuvos piliečiai, tiek verslas, tiek valstybės institucijos, rašoma pranešime spaudai.

<...>

Tarptautinė konferencija „Cyber Inn“ – tai tris dienas trukusių nacionalinių kibernetinio saugumo pratybų „Kibernetinis skydas 2017“ dalis. Mokymuose ir konferencijoje dalyvavo apie 200 žmonių iš daugiau nei 50 Lietuvos viešojo ir privataus sektoriaus institucijų bei įmonių, valdančių valstybės informacinius išteklius ir ypatingos svarbos informacines sistemas.

„Konferencija „Cyber Inn“ – vienas iš pirmųjų verslo įmonių ir valstybinio sektoriaus partnerystės žingsnių kibernetinio saugumo stiprinime. Organizacijų atstovai turėjo puikią progą pristatyti ir aptarti galimus sprendimus, apsikeisti idėjomis. Renginyje Lietuvos įmonės pristatė savo kurtus bei iš kitų šalių atsivežtus kibernetinio saugumo industrijos sprendimus. Taip pat prie renginio įgyvendinimo prisidėjo Nyderlandų vyriausybė, padėjusi suorganizuoti svarbių kibernetinio saugumo srities ekspertų dalyvavimą. Tikimės, kad šis renginys padės atsispirti ir toliau sėkmingai vystyti verslo įmonių ir valstybinio sektoriaus bendradarbiavimą, siekiant sustiprinti Lietuvos kibernetinį saugumą“, – sako „Infobalt“ Kibernetinio saugumo komiteto atstovas ir kibernetinės saugos bendrovės NRD CS direktorius dr. Vilius Benetis.

Visas tekstas: http://www.lrt.lt/naujienos/mokslas_ir_it/1/189012