Tuo tarpu LGSPA priklausančios ir tobulinant mūsų šalies kibernetinį saugumą su valstybe glaudžiai bendradarbiaujančios kibernetinės saugos bendrovės NRD CS vadovas dr. Vilius Benetis sako, kad pastaruoju metu vykdoma daug priemonių, kuriomis stiprinamas valstybinio sektoriaus ir Lietuvos kritinės infrastruktūros atsparumas bei užtikrinama, kad užpuolimo atveju Lietuva būtų operatyviai ginama.

„Valstybinėms institucijoms ir kritinės infrastruktūros valdytojams valstybė yra aiškiai nurodžiusi, ką jie turi padaryti stiprindami savo sistemų saugą. Tačiau ne visiems tie nurodymai rūpi ir tai rodo pastarųjų metų incidentai, – pastebi V. Benetis. – Manau, Lietuvoje dar trūksta supratimo, kad už kibernetinę saugą organizacijoje atsako vadovybė, nes netinkamai apsaugota ir neprižiūrima informacinė infrastruktūra kenkia organizacijos veiklai ir reputacijai, ypač jei tokiai organizacijai Lietuvos piliečiai ar įmonės patiki saugoti ir tvarkyti savo duomenis.“

Privačios įmonės, kurios nėra reguliuojamos ir kurioms valstybės pagalba nėra teikiama, pasak V.Benečio, turi suprasti, kad savo sauga jos turi rūpinti pačios.

„Nieko nedarymas nėra išeitis, nes tik laiko klausimas, kada įsilaužėliai pateks į jų sistemas, pavogs ar užšifruos jautrius duomenis, sutrikdys sistemų veiklą. Tai ves prie finansinių nuostolių, reputacijos problemų“, – įspėja NRD CS vadovas ir primena, kad kiekviena įmonė turi laikytis elementarių kibernetinės higienos principų: naudoti patikimus slaptažodžius, reguliariai atnaujinti antivirusinę, operacinę ir programinę įrangą, periodiškai atlikti saugumo skenavimus ir mokyti savo žmones, o dirbančios su jautriais finansiniais, verslo ar asmens duomenimis organizacijos privalo diegti ir papildomas saugos priemones.

Skaitykite daugiau: https://www.15min.lt/naujiena/aktualu/lietuva/lgspa-vadovas-kibernetiniu-ataku-dauges-56-794720?lipi=urn%3Ali%3Apage%3Ad_flagship3_company%3BqusGHURPSoSZK6OtSI%2Bpvw%3D%3D