Iššūkis

Ypatingos svarbos infrastruktūros objektai teikia paslaugas, nuo kurių priklauso kertinės valstybės funkcijos. Jų nepasiekiamumas gali turėti skaudžių pasekmių visos visuomenės saugumui, ekonomikai ir gerbūviui (šaltinis: ENISA).

Tam, kad ypatingos svarbos infrastruktūros objektai galėtų teikti kokybiškas paslaugas, jie tampa vis labiau priklausomi nuo informacinių ir ryšio technologijų, ir atitinkamai - jiems kyla vis naujos grėsmės. Šių ypatingos svarbos infrastruktūros objektų kibernetinio saugumo užtikrinimas yra svarbus uždavinys ir aukščiausio lygio prioritetas tiek valstybėms, tiek organizacijoms, valdančioms ypatingos svarbos infrastruktūros objektus.

Ypatingos svarbos objektų pažeidžiamumai gali būti išnaudojami siekiant finansinės ar politinės naudos, ir neseniai Europoje įvykdytos ypatingos svarbos automatizavimo sistemų atakos rodo tokių atakų destabilizuojantį potencialą.

 

Mūsų požiūris

Joks infrastruktūros objektas nėra savaime ypatingos svarbos, nebent jis yra būtinas ypatingos svarbos paslaugos teikimui, jam nėra alternatyvų, ir kibernetinės saugos incidentas sutrikdytų paslaugos teikimą. Nacionalinių ypatingos svarbos infrastruktūros objektų nustatymo metodika yra pirmasis žingsnis siekiant užtikrinti šalies ypatingos svarbos objektų nepertraukiamą pasiekiamumą.

NRD CS ekspertai kūrė Lietuvos ypatingos svarbos informacinės infrastruktūros objektų nustatymo metodiką. Mes taip pat turime patirties teikiant paslaugas ypatingos svarbos infrastruktūros objektams įvairiuose sektoriuose: energetikos, bankininkystės, sveikatos apsaugos, telekomunikacijų ir kituose, padedant mūsų klientams užtikrinti jų tinklų saugą ir paslaugų teikimo nepertraukiamumą.

Pagrindiniai ekspertai

 • Dr. Vilius Benetis

  Specializacija NRD CS direktorius

  Read more
 • Rimtautas Černiauskas

  Specializacija Kibernetinio saugumo sprendimų architektas

  Read more
 • Saugumo rizikų vertinimas EPSO-G

  Šalis Lietuva

  Daugiau
 • Atsakingo atskleidimo politika Vilniaus m. savivaldybei

  Šalis Lietuva

  Daugiau
 • Vidinio sukčiavimo prevencijos stiprinimas Šiaulių Banke

  Šalis Lietuva

  Daugiau
 • BGD e-Gov CIRT Laboratorija oficialiai atidaryta

  Šalis Bangladešas

  Daugiau
 • Ypatingos svarbos informacinės infrastruktūros identifikavimo metodika

  Šalis Lietuva

  Daugiau
 • Mokymai

  Šalis Lietuva

  Daugiau
 • COBIT 5 diegimas centriniame banke

  Šalis Burundis

  Daugiau
 • Interneto infrastruktūros ypatingos svarbos objektų nustatymo metodika

  Šalis Lietuva

  Daugiau
 • IT ir saugos valdymo sistemos diegimas

  Šalis Lietuva

  Daugiau
 • Informacijos saugumo auditas

  Šalis Lietuva

  Daugiau
 • Pažeidžiamumo vertinimas bankiniame sektoriuje

  Šalis Lietuva

  Daugiau
Šioje svetainėje siekiant pagerinti jūsų naršymo kokybę naudojami slapukai (angl. cookies). Kai kurie iš naudojamų slapukų yra būtini, o kiti padeda mums gauti duomenų, kaip ši svetainė yra naudojama ir patobulinti jūsų lankymosi patirtį. Jei sutinkate su visų slapukų naudojimu, spauskite „Sutinku". Jeigu nesutinkate su visų slapukų naudojimu, spauskite „Slapukų nustatymai" ir pasirinkite, kuriuos slapukus sutinkate naudoti.Daugiau apie slapukų naudojimą galite susipažinti Slapukų politikoje.    Sutinku    Slapukų nustatymai
©